Multimedia ( Görüntülü )
Multimedia ( Sesli )
Anket
Radyomuzda En Fazla Ne Olmasını İstersiniz.?..
Sohbet
İlahi
Ezgi
Yayıncı (dj)
 
Dini Alaya Alan Fıkralara Gülmek
 
 
Allah’ı yeterince sevmeyen ve O’ndan gereği gibi korkmayan bir toplumda yaygın olarak görülen bazı davranışlar vardır.

08-12-2014

Zina, hırsızlık, dedikodu, yalan, riya, yolsuzluk… gibi. Bu davranışların Allah tarafından kesin olarak yasaklandığı bilindiği halde, insanların çoğu gereken titizliği göstermezler. Bu durum kişilerin inancının gerçekliği ve gücü ile alakalıdır. Gerçek anlamda inançlı bir insan için Allah’ın tüm emir ve yasakları önemlidir.


Ancak bazen zinadan, hırsızlıktan kumardan ve diğer günahlardan sakınan insanlar da farkında olmadan bazı hatalara düşebilmektedir.

Bunlardan biri de Allah ve din ile alakalı uygunsuz bazı fıkralara gülmek ve bunları anlatarak yaygınlaşmasına vesile olmaktır.


Son yıllarda internet aracılığıyla hızla yayılan ve hemen herkesin diline düşen bu ‘sözde espirili’ fıkralar, gerçekte Allah inancı olmayan insanların dinle alay etmek amacıyla ortaya attığı saçmalıklardır.

Azrail, melek, cennet, cehennem, kıyamet gibi konuları anlamsız bir şekilde kullanarak, haşa Allah adına konuşmalar yaparak insanların farkında olmadan günaha girmelerine neden olmaktadırlar.


Herşeyi yaratan Yüce Allah’ın ve güzel dininin fıkralarda uygunsuz şekilde dillendirilmesi, anlatılanlarla insanların eğlenmesi ve bu esprilerin yaygınlaştırılması büyük bir hatadır.

Allah’ın kudretini ve Kahhar sıfatını unutarak böyle bir gaflete bilerek ya da bilmeyerek düşen milyonlarca insan artık uyanmalıdır. Bu tür uygunsuz fıkraları yaygınlaştırmak yerine şahit olunduğu anda tepki gösterilmeli ve yanlışlığı dile getirilmelidir.

Ayrıca, ayetlerin alaya alındığı ortamların terk edilmesi gerektiği Nisa Suresi 140. Ayette şu şekilde bildirilmiştir:
“Allah’ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğinizde, onlar bir başka söze dalıp geçinceye kadar, onlarla oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz” (Nisa Suresi 140)


Allah’ın, ayetleriyle dalga geçenleri cehennemle müjdelediğini unutmayalım ve bu konuya karşı çok duyarlı olalım inşaAllah.
İşte, inkar etmeleri, ayetlerimi ve elçilerimi alay konusu edinmelerinden dolayı onların cezası cehennemdir. (Kehf Suresi, 106) - 

 

Bu yazi 2462 defa okunmustur...

KATEGORİDEKİ DİĞERLERİ

13-07-2015 - 15:44       Açık kadınların karşısına geçen Hocalara dikkat!

- 00:59       Mevlid Kandili

08-12-2014 - 23:22       Dini Alaya Alan Fıkralara Gülmek

Arama
Üye Giriş / Kayıt
Kullanıcı Adı
Şifre
 
Kayıt Ol Şifremi Unuttum
YAZILAR
Hava Durumu
NIGDE
İstatistikler
Tekil (Bugün 1412
Toplam 7659155
En Fazla 26932
Ortalama 2171
Üye Sayısı 18819
Bugün Üye Olan 0

islami sohbet | Dini Sohbetler | Canli ilahi Radyonuz | Radyo islam |

24 Saat Canli ilahi Radyo Ğ­slam Tьm Haklarэ Saklэdэr Tasarэm & Yazэlэm : Network : Bu site Bir Gurbetci Organizasyon Kurulusudur.